Lucie neviděla alimenty roky, exmanžel peníze ukrýval ve stropě
03. prosince 2020
Zdravotní sestřička Lucie z Prahy neviděla alimenty pro své dvě dcery 5 let. Suma se vyšplhala až ke 300 000 Kč. Nepomohlo ani vyhlášení exekuce, protože otec peníze skrýval.
Dlužné alimenty jsou teď aktuálním tématem i v Parlamentu. Sněmovna v listopadu odhlasovala, že výživné by za neplatiče poskytoval stát. Úřad práce by vyplácel až 3 000 Kč měsíčně, nejvýše dva roky. Následně by peníze po hříšníkovi vymáhal. Předlohu ještě musí posoudit Senát.
Proč Lucie na peníze pro dcery čekala tak dlouho? A kdo jí v nesnadné situaci pomáhal? Dozvíte se v následující reportáži.
Autor: Lucie Havlišová
Zdroj foto: Češi v právu
Přečtěte si také
Sberbank: Konsolidaci půjček Češi využívají málo
Češi raději splácí úvěry zvlášť, vyplynulo z průzkumu, který si nechala udělat banka Sberbank. Podle ankety má každý druhý obyvatel Česka nesplacený úvěr. Pětina dotázaných si vzala dokonce dvě až tři půjčky. Většina (76 procent respondentů) ale vypověděla, že úvěry splácí odděleně a konsolidaci využilo jen 14 procent dotázaných. Desetiny se tato možnost netýká.
Češi dluží méně a jsou zodpovědnější než lidé v zahraničí
Média dlouhodobě zobrazují Čechy jako finanční negramoty, kteří utrácejí peníze za hlouposti bez ohledu na to, co bude zítra. Ve skutečnosti je většina Čechů ve vztahu k penězům konzervativnější a snaží se korigovat výdaje oproti příjmům.
Jak vystěhovat neplatiče: dokument od notáře nepomůže, rozhodl Nejvyšší soud
Vystěhování nájemníka, který neplatí, nemusí být jednoduché. Dlužníka odmítajícího dohodu totiž z bytu dostane jen soud. A ten mnohdy trvá i roky. Jak v nezáviděníhodné situaci postupovat? Poradíme v následujícím článku.